Yeditaş Yüzük Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yeditaş yüzük artık hanımların alyans olarak tercih ettiği yüzüklerden. Klasik alyans modellerinden sıkıldıysanız ya da kendi tarzınızı ortaya koyarak farklı bir alyans takmak istiyorsanız yeditaş alyans modelleri size göre demektir.

Yeditaş yüzükler alyans olarak günlük kullanıma oldukça uygun olmasının yanında şık ve asil duruşu ile de pırlanta severlerin güzelliğine güzellik katıyor. Eğer yeditaş yüzük almaya karar verdiyseniz öncelikli olarak tektaşınızla olan uyumunu kontrol etmelisiniz. Çünkü tektaşınızla birlikte takacağınız yeditaş yüzük daha zengin ve daha pırıltılı bir görünüme kavuşur. Aynı zamanda yeditaş yüzüğünüzün tarzınıza da uygun olması gerekiyor. Çünkü yeditaş yüzüğünüzü alyans olarak kullanmak istiyorsanız, alyansınız gün boyu parmağınızda olacağından sizi yansıtan ve tarzınızla uyumlu olması günlük kıyafetlerinizin daha güzel ve şık görünmesine yardımcı olur.

Peki bu oldukça güzel ve kullanışlı yüzüğü alırken nelere dikkat etmek gerekiyor? Öncelikle pırlanta yüzüğün taşıdığı anlamı unutmamak gerekiyor. Pırlanta yüzük tekliği ve sonsuzluğu simgeliyor. Yani aşkınızın tek olduğunu ve sonsuza kadar süreceğini ifade ediyorsunuz. Bu nedenle önemli olanın kalite ve anlam olduğunu unutmadan yüzük seçimi yapılmalı. Taşın büyük olması için kaliteden ödün verilmemeli. En önemli kalite unsuru ise renktir. İlk bakıldığında renk en kolay ayırt edilecek unsurdur. Taşın parlak olmasına, kesiminin düzgün ve boyutunun da çok ufak olmamasına dikkat edilmelidir.

Yeditaş yüzüğünüzü alırken mutlaka sertifikasını istemelisiniz. Çünkü pırlanta yüzüğünüzün kalitesini ve özelliklerini belirten sertifikasıdır. Sertifikayı isterken pırlanta özelliklerinin yazılı olmasına dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Pırlantanın montür kısmının yani, pırlanta taşının takıldığı altın bölümünün çok ince olmamasına ve yüzeyinin pürüzsüz olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü bu kısım taşın oturduğu kısım olduğundan yüzüğünüzün zarifliğini ve şıklığını oldukça etkiliyor. Aynı zamanda taşın takıldığı tırnakların da çok ince olmamasına ve taşın düz ve orantılı bir şekilde takılmış olmasına özen göstermelisiniz.

Bir başka dikkat etmeniz gereken unsur ise kullanım kolaylığıdır. Alyans olarak kullanmak istiyorsanız yüzüğün gün boyu rahatsızlık vermemesine ve kulanım kolaylığı sağlamasına dikkat etmek gerekiyor. Yüzük ölçüsü ne çok dar ne çok geniş olmalıdır. Burada önem verilmesi gereken nokta yüzüğün parmağa takılırken ki rahatlığı değil takıldıktan sonraki rahatlığıdır. Yüzüğünüzün parmağınıza oturmasına ve kayıp düşecek şeklinde olmamasına ve parmağınızda dönerek size rahatsızlık vermemesine dikkat etmelisiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!