Yerli Tasarımcılardan Gelinlik Modelleri

Kusursuz ve büyüleyici görünen bir gelin olmayı kim istemez! Bunun için çabalamak ve her şeyin sizin gözünüzde en iyi şekilde olması için didinmenin zamanı geldi. Bir evet ile birlikte değişen dünyanız için, şimdi sıra gelinliğe karar vermekte. Moda Evi’inden çıkma ya da kafanızda tasarladığınız bir gelinliği istemiyor, modayı da takip eden biri olduğunuzdan gözünüze kestirdiğiniz modacılardan birinin tasarımına sahip olmak istiyorsunuz. Hislerinize tercüman olarak sizlere sadece yerli tasarımcıların gelinlik modellerinden oluşturarak bir yazı hazırladık; üstelik her tarza da hitap ettik!

Dantel Gelinlikler

Bir genç kızın hayallerini süsleyen gelinlik fransız güpürleri ile bezeli olmazsa olmaz. Siz dantellerle detay kazanmış bir gelinliği mi tercih edersiniz yoksa baştan aşağı fransız güpürü ile tasarlanmış bir gelinliği mi? Kararsız olanların hazırladığımız görsellere bakmaları yeterli. Tuvana Büyükçınar’ın tasarımı olan fransız güpürünün en gösterişli hali sizler için biçilmiş kaftan. Begüm Salihoğlu’nun elegan gelinlik tasarımı ise harika görünüyor. Sade ama detaylardaki dantel görünümünü sevenler için ise Cengiz Abazoğlu’nun tasarımı doğru bir tercih.

Gelinlik Yerine Elbise Tercih Edenler

Hayallerinizdeki gelin olmak için sizin aklınız gelinlik değil, gelinlik olabilecek elbiselerde! Zaten artık tasarımların form değiştirmesi, radikal dönüşümler içerisinde olması nedeniyle gelinlikler de bildiğimiz klişe gelinlik tanımlamalarına pek uymamakta. Çiçek desenlerini seviyor ve elbisenizin de soft tonlarda olmasını arzu ediyorsanız eğer Begüm Salihoğlu’nun tasarımı tam da size göre! Asimetrik kesimlerden hoşlanıyorsanız ve biraz da çılgın bir şeyler olsun diyorsanız Cengiz Abazoğlu’nun somon rengindeki göğüs kısmı taşlarla süslü elbisesi bir harika. Özlem Süer’in tasarladığı, elbise- gelinlik formuna ilginç bir yorum olan elbise ise gösterişli ve zarif.

Romantik Gelinlikler

Romantik biriyseniz eğer sizin için mekandan gelinliğe her şey bu konseptte ilerlemelidir.  Gelinliğinizi saçlarınız ve makyajınız ile tamamlayarak bütünlük elde etmelisiniz. Narin, ipeksi ve dantel detaylarla süslenmiş olan gelinlikler sizlerin ilgisini çekeceğe benziyor.

Sade Gelinlikler

Genel olarak daha sade ve gösterişsiz olan şeyler sizi çekiyorsa ve düğününüzde bu görüşten yana olacaksa size harika gelinlikler bulduğumuzun müjdesini verebiliriz. Yerli tasarımcıların gelinlik modellerinden, oldukça sade ama kumaşı ve detayları ile göz dolduran gelinlikler bulmak mümkün. Yerli tasarımcıların koleksiyonlarından sade modelleri sizler için araştırdık.

İşlemeli Gelinlikler

Gelinlik seçiminde tercihiniz işlemeli gelinliklerden yana olacak ise kış ya da sonbahar ayında gerçekleşecek bir düğününüzün olması daha iyi olur. Mekan ve konsept ile uyumlu gelinliğiniz için, tercih edeceğiniz yerli tasarımcılarda belli. Cengiz Abaoğlu’nun işlemelerle süslü gelinliği kış aylarında gerçekleşecek bir düğün için harika bir seçim olabilir. Dilek Hanif’in barok motiflerini andıran, sadece göğüs ve omuz hizasında kullandığı işlemeleri ile sonbahara yakışan tasarımı şahane. Cüretkar olup, alımlı görünmek isteyenlerin tercihi ise kesinlikle Zeynep Tosun’dan yana olsun.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!