Yeşilin En Güzel Hali: Zümrüt Set

Diğer adı aşk taşı olan zümrüt, en değerli taşlardan biridir. Pek çok toplumda zenginliği simgeleyen bu nadir taş, takılarla buluşunca ayrı bir anlam kazanıyor ve açıkçası göz kamaştırıyor. Yeryüzündeki en kaliteli ve en pahalı yeşile kavuşmak zümrütten geçiyor.

Zümrütün yeşili sıradan bir yeşil değildir. Bu değerli taş doğadaki bütün yeşilleri içinde saklar. Yeşilin her tonunu içinde barındıran tek taştır. Diğer değerli taşlara göre fazla parlamaz fakat olağanüstü kaliteli ve değerli bir taştır. Değerli olduğu kadar şifalı olduğuna da inanılan zümrütün tehlikelerden koruduğu, hafızayı olumlu yönde etkilediği, cesaret verdiği, dürüstlük ve kişinin kendine güvenini sağladığı, huzur verdiği söyleniyor.

zumrut-set-eros-pirlanta

Büyülerden koruduğuna da inanılan zümrüt, taşlarla yapılmış bir set ile etrafınızdakileri büyülemeye ne dersiniz? Yeşilin en asil ve en zengin hali olan zümrüt set birçok hanımın gözdesi durumunda. Zümrüt taşlı setleri tercih eden hanımlar özel bir taş üzerlerinde taşımış olurlar. Zümrüt set kullanarak baş döndürücü bir yeşili güzelliğinizle buluşturabilirsiniz. Bu setlerde doğal bir taşın kendine özgü karakterini, dokusunu, büyüsünü hissedeceksiniz. Zümrütün güzelliğiyle siz büyülenirken yeşilin verdiği asillikle etrafınızdaki birçok kişiyi de büyüleyeceksiniz.

Zümrüt set almaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken noktalar var. Öncelikle unutmayınız ki zümrüt diğer değerli taşlar gibi parlak değildir. Zümrütün kendi yapısında izler ve damarlar yoğun şekilde bulunur. İçi tertemiz bir zümrüt bulmanız neredeyse mümkün değildir. Bu eşsiz taş oldukça yumuşak ve kırılgandır. Yani zümrüt setinizi kullanırken gerekli özeni göstermeniz gerekir. Aksi halde üzerinde kırıklar kolaylıkla oluşabilir. Önlem almak için kullanmadığınız zamanlarda setinizin her parçasını birbirine değmeyecek şekilde muhafaza etmelisiniz. Temizlemek için kimyasal maddeler kullanmamalısınız.

zumrut-set-eros-pirlanta-2

Asilliğin, zenginliğin simgesi zümrüt setler ihtişamın bütünlük göstermiş halidir. Tarih boyunca tercih edilen bu setler en özel anlarınızda sizleri daha özel kılacak tasarımlardandır. Zümrüt yeşili derin bir sevginin rengidir. Sonsuz aşk ve güzelliği simgeler. Bolluk, bereket, sevgi getiren bu değerli taşların oluşturduğu setler zarafetinizin tamamlayıcısı olabilir. Takı setlerinde vazgeçilmezlerden olan zümrüt büyüleyici özelliğiyle göz alıcıdır ve kaliteli enerji verdiğine inanılınır.

Zümrüt setler farklı birçok taşla da bir araya gelerek beğenilere sunulmaktadır. Pırlantalar, elmaslar zümrütün eşsiz yeşiliyle daha ihtişamlı olmaktadır. Yüzyıllar boyunca vazgeçilememiş ve olağanüstü değer verilmiş zümrütlerle bezenen takı setleriyle gözler üzerinizden ayrılmayacak, ayrıcalığınızı hissedeceksiniz. Rüyalarınızın yeşiliyle süslenmiş zümrüt setleri üzerinizde zevkle taşıyacaksınız.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!