Yükselen Burç : Koç

“E biz burcumuzu biliyoruz, yükselen burç da neymiş?” devri çoktan kapandı! Çevreye karşı yansıttığımız tepkilerimizi belirleyen karakter özelliğimiz yükselen burcumuzdan gelir.

burc-1

Partneriniz Yükselen Burç hesaplamasında “koç” mu çıktı? Peki Yükselen Koçlar nasıl davranırlar, çevreleriyle olan ilişkileri nasıldır? İlk bakışta göze çarpan özellikleri ile onları tanımak mümkün elbette: enerjik, atılgan, benmerkezci, lider, aceleci. Koç burcunun yöneticisi Mars, yükselen burcu Koç olan kişilere de bu özellikleri verir. Çabuk karar veren, verdiği gibi uygulamaya koyan, sabırsız ve kendine güvenlidir bir koç. Bu yüzdendir ki her şeyin en iyisini ve en doğrusunu kendilerinin bildiğini düşünürler, hatta bundan şüphe bile etmezler! Eğer bir konuda fikirlerinin önemsenmediği durumları fark eder ve bunun gibi tersi durumlarla karşılaşırlarsa kendilerini çok stresli hissederler; nitekim yükselen burcu koç olanlar sık sık baş ve mide ağrısı, tansiyon, kalp gibi sorunlarla oldukça sık baş etmek durumunda kalırlar.

Spora, özellikle bedensel sağlığa düşkündürler. Yükselen burç Koçlar, enerjilerini atmak için daha çok cesaret içeren, bağımsızlık ve özgürlük hislerini tatmin edecek, rekabet edecekleri oyunları ve sporları tercih ederler. Enerjisi ve zamanını da boşuna harcamak istemezler. Sürekli kendini aşma isteği, kendini üste taşıma ve bunu çevresine gösterebilme onun bilinçaltında sürekli yaptığı bir oyundur aslında. Kolay sıkılan yapısı olmasına rağmen rekabet sürecinde kendi tarafını tatmin etmeden olaydan uzaklaşamaz. Israrla bazı konuların üstünde durması, mutlaka kazanma isteğiyle bir işin sonuna kadar uğraşması onu iş dünyasında seri ve hızlı düşünebilen, olayın gidişatına göre parlak fikirler üretebilen, sonuç odaklı, tuttuğunu mutlaka koparan kişilik yapısı algısıyla çevreye yansıtır. Bu yüzden iş dünyasındaki birçok lider ya koç burcudur ya da yükselen burç koçtur.

Yükselen burç Koç’ar bu özgürlükçü ve bağımsız düşünce yapısı ile yöneticilerin emrinde çalışmaktansa daima kendi işinin patronu olmak ve kendi işini yürütmek ister. Onlara göre insanlar onun etkisi altında hareket etmelidir, çünkü o mutlaka lider olan olmalıdır. Yükselen Koçlar, sosyal hayattaki pozitif ve neşeli yapılarını liderlik özellikleri ile birleştirdiklerinde büyük projelerin, sorumluluklarını seve seve üstlenen; kulüp ve derneklere liderlik eden ve herkesçe tanınan biri haline gelirler.

İlişkiler konusuna gelirsek… Lider ve kazanma hırsı ile dolu kişiliğiyle her türlü tartışmaya rahatça girmesi, aniden parlaması çok olağan şeylerdir. Fakat kinci değildir. Bu kadar sosyal ve ani karar değiştiren yapısı olmasına rağmen sevdiğini sahiplenici ve kıskanç bir yapısı vardır. Tutkulu bir aşıktır. Yönetilmek değil yönetmek ister. Dolayısıyla eğer yükselen burç koçun heyecanlı, hareketli dünyasında mutlu olabileceğinize inanıyorsanız ona gözü kapalı evet deyin. İlişki sürecinde onun hissettiği en ufak bir “hayır”, yükselen koçunuzun sonsuza kadar elinizden kaçmasına sebep olabilir dikkat!

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!