Burçlar Arasında En yaratıcı Burç; Yükselen Burç Kova

Her ne kadar astrolojiye inanmayanlar aynı saatte doğan binlerce insanın her zaman aynı karakterde olamayacağını söylese de, astroloji bilinen en eski bilimlerden bir tanesidir ve özellikle kendi burcunuz ile birlikte yükselen burcunuz da dikkate alındığında karakter özellikleriniz astrologlar tarafından oldukça doğru tahmin edilmektedir.

Dünyanın en eski bilimlerinden birisi olan astroloji biliminin ortaya çıkışı neredeyse insanlık kadar eskidir. M.Ö. 3000 li yıllarda bugün Irak devletinin olduğu bölgede yaşayan Kaldeli ulusu bilinen ilk astroloji şekillerini tarihe bırakmış olsa da bazı uzmanlar astrolojinin tarihinin M.Ö. 5800 lere kadar uzandığını iddia etmektedir. Yükselen burç ise bugün astroloji biliminin ayrılmaz bir parçasıdır. Eğer, yükselen burç kova ile ilgili bilgi öğrenmek isterseniz, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz…

Yükselen Burç Nedir?

Yükselen burç doğum anında yükselen takım yıldızıyla ilgili astrolojik bir terimdir ve her zaman 1. ev olarak kabul edilir. Doğduğunuz anda, güneşin doğuş istikametinde bulunan göksel bölge astrolojide yükselen burç olarak tabir edilir. Astrologlara göre doğum haritanız çıkartılırken veya incelenirken belirlenmesi gereken yükselen burç, aslında kendi burcunuzdan çok daha önemlidir. Çünkü burçlar birer aylık periyodları kapsarken yükselen burç iki saatte bir değişiklik gösterir. Dünyada sizinle aynı zamanlarda ve dolayısıyla aynı burca sahip binlerce insan doğar. Doğum anınızda doğu ufkundan yükselen burç sizin için çok önemlidir. Bu burcun doğru tespiti için doğduğunuz yer ile birlikte saatin ve dakikanın da +/- 4 dakikaya kadar çok iyi bilinmesi gereklidir. Yükselen burç sizi doğru şekilde ifade edebilmek adına oldukça önemlidir.

Dünyanın dönüşü ile birlikte güneş görmemize engel olsa da, aslında doğuda her zaman bir burç vardır ve bu burç kişinin kişilik özellikleri ile birlikte çevre ile ilişkileri ve hayata bakış açısı üzerinde de etkilidir. Aynı zamanda yükselen burcunuz sizin doğduğunuz andan itibaren çocukluk döneminizde içinde bulunduğunuz şartları da ortaya koyacaktır.

kova-burcu-4

Yükselen burcunuz 1. ev olduğu için aynı zamanda fiziksel özellikleriniz üzerinde de etkili olabilir. Eğer 3. veya 4. kuşak ailenizde ailenizde mavi göz varsa ve yükselen burcunuz akrep, yengeç ve balık gibi su elementinde bulunan burçlardan bir tanesi ise sizin de anne-babanız koyu renk gözlere sahip olsa da, mavi gözlü olabilme ihtimaliniz yüksektir. Bunun dışında yükselen burç ile ilgili son konu; yükselen burcunuzun aslında sizi ateşleyen burç olduğudur. Yani hedefinize ulaşmanızda eğer kendi burcunuz size engel oluyorsa gerekli enerjiyi size yükselen burcunuz verebilir.

Kendi Burcunuz veya Eşinizin Burcu Ne olursa Olsun; Yükselen Burç Kova İse

Şimdi bu kısa hatırlatma sonrası gelelim yükselen burç kova ve yükselen burcu kova olanların özelliklerine… Fiziksel özelliklerine bakarsak genel olarak çok uzun boylu olmayan ancak güçlü kişilerdir. Açık renk ten, sarı veya kahverengi saçlar ve renkli gözler bilinen fiziksel özellikleri arasındadır. Yükselen burç kova özellikleri arasında belki de en önemli özellik ise; dürüstlüktür. Tüm burçlar arasındaki en dürüst burç yükseleni kova olan insanlardır desek yerinde olur. Bu açıdan bakıldığında, gelecekteki eşinizin yükselen burcu kova ise ona tam anlamıyla güvenebilirsiniz demektir. Aynı zamanda ideallerine sıkı, sıkı bağlı ve insan ilişkilerinde içten davranan, yapmacık olmayan, insancıl, affedici, saf ve temiz kalpli insanlardır. Buraya kadar belirttiğimiz tüm bu özellikler ne yazık ki zaman, zaman yükselen burcu kova olan insanların başkaları tarafından yanlış anlaşılmalarına yol açabilir. Yükselen burcu kova olanlar karşılarındaki her insanı kendileri gibi dürüst zannettikleri için çabuk güvenirler ve dolayısıyla çabuk hayal kırıklığı yaşarlar.

kova-burcu-2

Başkalarına saygısızlık etmezler, ancak kendileri de karşılarındaki insanlardan aynı saygıyı görmek isterler. Maddi konularda cömert burçlardan birisidir, maddiyat onlar için hayatlarının merkezinde değildir. Çalışkan oldukları için kısa zamanda kariyer yapıp yükselebilirler. Bu nedenle tembel insanlardan hiç hoşlanmazlar. Aşkları tutkuludur ve sadakat duyguları yüksektir. Erken yaşlarda evlenebilirler, ancak bu yükselen burcu kova olanlar için bir hata olabilir.

Çok zeki, her konuda bilgili ve kültürlü insanlardır. Öğrenmeye ve yeni bilgiye karşı özel bir zaafları vardır. Ancak kendilerini grup içinde ortaya atmazlar. Egoları vardır, ancak sevdikleri insanlarla birlikte olduklarında takım ruhuna sahip insanlardır. Etraflarında bulunan kişilerin de aynı derecede bilgili ve kültürlü olmasına önem gösterirler. Yükselen burcu kova olanlar toplum içinde bazen soğuk, sessiz ve aksi olarak da görülebilirler. Bunun nedeni kendileri gibi olmayan insanlardan çabuk uzaklaşmaları ve istemedikleri ortamlarda bulunduklarında egolarının ön plana çıkmasıdır. Orijinal bir kişiliktir ve hep orijinal olanla ilgilenir. Ancak yüksek zekasına çok fazla güvenmesindendir ki bu da onu bir parça kendini beğenmiş ve başkalarının fikirlerini hiçe sayan bir portreye büründürür. Orijinal kişiliği ve farklılığı sayesinde neredeyse çağa damgasını vuracak icatlar, kimsenin söylemeye cesaret edemediği düşünceler hep yükseleni kova burcu olan insanlardan çıkar. Aynı zamanda çevrelerinde bulunan insanları da değişim için cesaretlendirirler. Bu konuda oldukça iyi bir yaşam koçu sayılabilirler.

kova-burcu-1

Çabuk parlar ancak çabuk yumuşar, asla kin tutmazlar. Sanat, özellikle müzik ve edebiyat onlar için birer tutkudur. Güvenilecek bir dost, sizi asla yarı yolda bırakmayacak bir arkadaştır. Yüksek öngörüye sahip insanlardır. 5 duyularının çok gelişmiş olması nedeniyle sezgileri de güçlüdür. Bazen karşılarındaki insanları bu özellikleri ile sinir etseler de, sonunda sezgileri sayesinde haklı çıkarlar.

Yükselen burcu kova olan bir kişiyi kalıplara sokmaya çalışmak ise yapılacak en büyük yanlış olacaktır. Çünkü o kendi kalıpları olan, kendi kurallarına göre yaşayan, biraz da anarşist bir kişiliktir. Ancak kendisi için istediği özgürlüğü, karşısındaki kişilere de aynı oranda tanıması onun iyi özellikleri arasındadır. Eğer bu insanla aynı evde yaşamayı düşünüyorsanız, geleneksel dekorasyona sahip bir evi tamamen aklınızdan çıkartmanız gerekecektir. Çünkü yükseleni kova olanlar genelde evcimen olsalar da mutlaka yaratıcılıklarını tetikleyecek, enerjilerini harcayabilecekleri ve düşünebilecekleri ortamlara ihtiyaç duyacaklardır. Bunun için evinizde mutlaka ona özel bir alan olması gerekir. Ayrıca zorla değişime de pek açık değillerdir. Eğer yükseleni kova olan birinin ilgisini çekmek istiyorsanız, onda merak uyandırmanız yeterlidir. Eğer sizi açık bir kitap gibi okuyabiliyorsa, sizden hemen uzaklaşacaktır. Onun kadar orijinal olmanız zaten mümkün değildir. Aynı zamanda geleneksel bir insansanız, kova burcu ile anlaşmanız çok zor olacaktır.

kova-burcu-3

Eğer siz de yükselen burç kova insanı iseniz emin olun ki çok özel bir insansınız. Yükselen kova hep pozitif ve güler yüzlü tarafı ile insanları sıcacık kavrar. Duygularından çok mantığıyla hareket eder. Arkadaşlığa çok değer verdiği doğrudur ancak arkadaş seçimi becerikli ve akıllı kişilere yönelir, yani kendisi gibilerden hoşlanır. Bireyselliklerini koruyarak dernek, vakıf gibi yardım kuruluşlarında görev almaktan hoşlanırlar. Hareketi severler ve rutin işlerin sıkıcılığı onlara itici gelebilir.

Yükselen burcu Kova olanların kişisel deneyimleri neticesinde öğrendiklerini çevresi ile paylaşmaktan asla kaçınmaz. Kimi zaman aşırı korumacı, kimi zaman da kıskanç bir kişiliğe sahip olmaları insancıl duygularını sergilemelerine engel değildir.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!