Mantık Onun İçin Her Şey: Yükselen Burç Oğlak

 

  Özgürlüğüne düşkün koç, ele avuca sığmayan yay veya ateşli bir akrep olabilirsiniz. Ya yükselen burç tablonuz oğlak olduğunuzu gösteriyorsa?

 

Yükselen burç asıl burcunuzun özelliklerini bazen yumuşatan bazen daha da şiddetlendiren bir eğilim gösterir ve kişileri güneş burcu kadar etkiler. Güneş burçları hayata geliş amacımızı ve karakterimizi belirlerken, yükselen burç kader çizgimizde karşımıza çıkacak günlük olayları ve fiziksel özellikleri işaret ediyor. Bu durum her burçta olduğu gibi oğlak burcu için de geçerli. Yukselen burc oglak olan kimseleri daha iyi anlamak için yazımıza göz atmanızda fayda var.

Kimdir Yükselen Oğlak?

Paraya çok değer vermeyen bir balığı para biriktirirken görürseniz, bilin ki o birey yükselen burç oğlak özelliği taşıyordur. Oğlak genel anlamda balık burçlarında olumlu etkiler yaratsa da kendi melankolisini yansıtırsa balığın iç dünyasını daha da karartacaktır.

Yükselen oğlak olduğunda her zaman bir naiflik söz konusu oluyor. Sevmeyi ve sevilmeyi isteseler de insanlar onları uzaktan duygusuz olarak görebiliyorlar. Genel anlamda tanımadığınız takdirde soğuk bulacağınız yükselen burcu oğlak olan kişiler, tanıdıkça çok eğlenceli ve samimi bir karaktere dönüşüyor. Onlar adeta bir istiridye olarak tanımlanabiliyor. Dışları sert bir kabukla çevrelenen bu kişiler içlerinde bir inci saklıyor. Kalın duvarları aşabilen oğlaklar, çevrelerindekilerin eğlence arkadaşı oluyor.

Esprileri ile ortamları şenlendiren, akıl oyunlarını seven, satranç gibi analitik zihin gerektiren oyunlarda bir numara olan yükselen oğlak kişiler, çabuk duygusallaşan ve buhranlara sürüklenen kişiler değil. Onlar için duyguların zedelenmesinden ziyade, akla ters gelen şeylerin gerçekleşmesi kabusu ifade ediyor.

Duygusal konular söz konusu olduğunda ara bulucu sayılabilen yükselen oğlak kişiler; ekonomik, kariyer merkezli veya aile hayatı üzerine herhangi bir planın hayal kırıklığıyla sonuçlanmasında ise beklenenden de fazla tepki verebiliyor.

Ailelerine düşkün olan yükselen oğlakların anneleri ve kardeşleri ile bağları genellikle kuvvetli oluyor. Minnet ve vicdan yanları kuvvetli olan burç kadınları ve erkekleri, sosyal sorumluluk gerektiren konularda insiyatif alan, refah projelerinde etkinlik gösterenler arasında sayılabiliyor. Bencil olmayan bu burç insanları, akıllarına yattığı sürece çevrelerindekilere karşı da fedakar sıfatıyla nitelendirilebiliyor.

Yükselen Oğlak Aşk Hayatı

Aşk konusunda oldukça sıkılgandırlar. Şıpsevdi denecek kadar çabuk bir ilişkiden sıkılırlar. Evlilik kararlarını çok zor verirler ama bu kararı bir defa verdiklerinde ailelerine çok bağlı olurlar.

Aşkta duygusallık arayan yükselen oğlaklar, mantıklı yanlarına zıt olan romantik ve duygusal kişiler ile mutlu oluyor. Sevgilerini göstermekten ve söylemekten çekinen yükselen oğlaklar, yine de karşılarındakilerin sevildiğini bilmesini istiyor. Anlaşılmak istenen bu kişiler, sahiplenici tavırlar sergiliyor. Erkekler maço olarak yorumlanırken, kadınların ise evlenmeden bile evliymiş gibi bir bağ ile partnerlerinin üzerine titrediği biliniyor. Ruh eşini arayan bu kişiler, onu bulduklarında adım atmaktan kaçınmazken, bulamadıklarında arayış süresince flörtöz olabiliyor.
Aşk hayatlarında istikrar gösteremeyen oğlak yükselenli kişiler, istikrarı iş hayatında gösterirler. Zengin ve lüks bir hayat onların en çok arzuladığı şeydir. Para kazanmak, başarılı olmak için çok çalışırlar. Şehvetli akrep burcunun yükseleninin oğlak olması onu hem iş hem de aşk konusunda oldukça başarılı yapabilir. Tabii akrebin ve yükselen burç oğlağın ortak özelliği olan zevk ve lüks düşkünlüğü ağır basmadığı takdirde. Başak burcu gibi işine titizlikle düşkün burçlarda işkolik olma durumu söz konusu olabilir.
Yükselen Oğlak Erkeği ve Kadını

Hayat dolu olan yükselen oğlak kadını soğuk görünümünün altında eğlenceli bir ruh saklarken, çalışkan olan yükselen oğlak erkeği her zaman mantık ile adım atıyor. Yükselen burcu oğlak olan kadın ve erkekler her konu hakkında düşünerek hareket ediyor. Onları tanıdıktan sonra yapacaklarını önceden tahmin etmek kolay oluyor.

Karakterleri çabuk oturan, erken olgunlaşan oğlaklar, genellikle tutarlı davranıyor. Verdikleri sözlerin arkasında duran yükselen oğlaklar, saygı gösterdiği gibi saygı beklemeyi de ihmal etmiyor. Mükemmeliyetçi bakışları onlar için hayatı zorlaştırsa da çevrelerindekiler için yaşamı kolaylaştırıyor. Her şeyin en iyisini elde etmek isteyen ve çabalayan yükselen burcu oğlak olan kişiler, planlı ve kararlı hareketleri ile hayranlık uyandırıyor.

Yükselen burç oğlak daha küçük yaşlarda büyük bir sorumluluk bilinci taşıyor. Çocukluk çağlarındaki ağırlığı büyümüş de küçülmüş ifadesinin karşılığı oluyor. Kova burcunun yükseleni olduğu takdirde daha gençlik çağlarında birçok kişinin elde edemediği birikimi elde edebiliyor. Fakat sinir sistemlerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Büyüdükçe değişen ve daha rahatlayan yükselen burç oğlak , onları küçüklüğünden beri tanıyan kişileri şaşırtıyor. Yaş aldıklarında esprili ve eğlenceli kişilere dönüşün bu kimselerin etraflarında onların anlatacağı hikayeleri can kulağı ile dinleyen bir grup muhakkak bulunuyor. İkizler burcunun yükseleni oğlaksa, bu grubu düşük çenesiyle sıkmamak için uğraşması gerekmektedir. İkizlerin el becerileri oğlağın pratikliği ile birleştiğinde olgun çağlarında tahta oymacılığı, resim, ahşap boyama gibi el sanatlarına düşkünlükleri artabilir.
Maddi şeylerin kıymetini bilen yükselen oğlaklar, eli açık olduğu gibi israftan da kaçınıyor. Yatırım yapmayı seviyor ve akılcı adımlarla paralarına değer katıyorlar. Pratiklikleri ile alkış toplayan oğlaklar, az zamanda çok iş halledebiliyor. Borsayı çok iyi bilen, yatırımlarda danışılabilecek kişiler olan oğlaklar, somut ve maddi her konuda en doğru kararların adresi oluyor. Onlarla bürokratik işleri halletmek de kolay oluyor. Ana haber bültenlerini kaçırmayan bu kişiler sizin için sıradan bir olayı dünyanın sonu gibi lanse edebiliyor. Bu abartma huylarından değil, her konuyu ciddiye alma özelliklerinden kaynaklanıyor.

Oğlak yükseleni olan kişiler sabırları ve metanetleri ile dikkat çekiyor. Bir anlamda melankolik ve sağduyulu olarak da bilinen bu kişiler, insan ilişkilerinde ilk aşamalarda mesafeyi elden bırakmıyor. Zaman ilerledikçe açılan gerçek karakterleri yakınlarını şaşırtırken, ciddi yüzleri sıyrılarak eğlence açığa çıkıyor ve o melankolik hava dağılıyor.

Risk almaktan çekinen oğlak burçları, bu nedenle başarısızlık korkusu sorununu dönem dönem ciddi seviyelerde yaşıyor. Panik olunması gereken zamanlarda en doğru cümleleri söyleyen onlar oluyor. Kimileri bu mantıklı tavırlara karşı yükseleni oğlak olanları duygusuz addetse de onlar duygularından önce akıllarını dinlemek istiyor.

Ancak bu mantıksallık bazen onları pişmanlıklara da sürükleyebiliyor. Akıllarının peşinden koşan yükselen oğlaklara kalplerini de dinlemelerini tavsiye ederiz.

Yükselen Oğlak Fiziksel Özellikleri

Adeta yaşlanmayan yükselen oğlaklar yaşlandıkça gençleşiyor. Yükselen burcu oğlak olan kişiler genellikle kısa ve orta boylu oluyor. Yüzü ince ve uzun olarak şekilleniyor. Dizleri çıkık olan kişilerin, gözleri koyu kahve ve siyah, saçları ise koyu renklere sahip oluyor. Göğüs kafesi dar olan bu kişiler kemikli yanakları ile dikkat çekiyor. Etkileyici bakışlar onlardan sorulurken, parmakların genellikle küt olması göze çarpıyor. Elin aya kısmı ve parmakların uzunlukları genellikle yükselen burcu oğlak olan kişilerde eşit oluyor.

Diz, cilt, pankreas ve deri bölgelerindeki rahatsızlıklar Oğlak burcu tarafından yönetiliyor.

Cinsiyete göre yükselen burcun etkileri değişebiliyor. Yükselen oğlak kadınları ve erkekleri için bazı özellikler ise ortak değerlendiriliyor. Örneğin, hem kadın hem de erkekler lider ruhlu oluyor. İyi birer yönetici adayı olan bu kişiler; hırslı, disiplinli ve iddialı duruş sergiliyor. Kadınlar özgüvenli duruşları ile kimi zaman ukala olarak yorumlanabilirken, erkekler özgüveniyle otoriter hava estirebiliyor.
Yükselen Oğlak İçin Uygun Meslekler

Koydukları kuralların ihlalinden hoşlanmayan yükselen oğlaklar, bilim merakı ile şaşırtıyor. Çalışınca her şeyi başaracağına inanan yükselen oğlakların metafiziksel ve dini inançları daha zayıf olabiliyor. Her konuya somut bir delil gereğiyle yaklaşan bu kişiler, aristokrat ve saygın duruşları ile şüpheci olarak yorumlanabiliyor.

Kendine güvenen yükselen oğlaklardan sanatçılar çıkması tesadüf değildir. Onlar özgüvenleri sayesinde ürettikleri eserleri mükemmel pazarlıyor. Adeta bir yıldız gibi parlayan bu insanlar, girdikleri ortamda dikkat çekerek tüm gözleri üzerlerinde topluyor. İşkolik olan bu kişilerden iyi birer mimar, yazar, grafiker, danışman, pazarlamacı veya mühendis olabiliyor. Çalışmadığında huysuzlaşan yükselen oğlaklar bürokraside ve siyasette görev alabiliyor.

Yükselen burcu oğlak olan ünlüler arasında; Süleyman Demirel, Charles Darwin, Sean Connery, Jimmy Hendrix, Susan Sarandon, Paul Newman, Goldie Hawn, Şah Rıza, Robert Schumann, James Joyce, Dustin Hoffman, Catherine Deneuve, Carl Gustav Jung ve Al Capone sayılabilir.

Her biri oldukça başarılı isimler olan bu ünlüler iş disiplinleri, kariyer odaklı yaşamları, mükemmeliyetçi tavırları ve başarıları ile tanınıyor.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!