Yurt Dışında Gidilebilecek En Sakin Balayı Destinasyonları

kapak

Yepyeni bir dünyanın kapıları aralandıktan hemen sonra eşiniz ile birlikte çıkacağınız balayı için düğün öncesi kolları sıvamak gerekmektedir. Özellikle de balayına yazın çıkmayı planlıyorsanız. Yaz döneminde yurt dışında en sakin balayı destinasyonları da olur muymuş hiç dediğinizi duyar gibiyiz. Sizlere önereceğimiz yerler sayesinde eşiniz ile başbaşa kalabileceğiniz harika noktaları sizler için araştırarak sizlere muazzam bir balayı sunmayı hedefledik. Bakalım yurt dışında en balayı destinasiyonları nerelerdeymiş.

santorini

Evden uzaktaki eviniz Santorini

Santorini bir benzeri daha olmayan, volkanik mucizesi bir Yunan adası. Atina’dan kalkan feribotlar sizi bu adaya ulaştırıyor. Bir sürü plajı olan bu adada yerleşim adanın en tepesinde kurulmuş ve oraya teleferikle çıkabiliyorsunuz. Angelina Jolie gibi birçok ünlünün de evinin bulduğu bu ada, tam bir cennet köşesi. Damak zevki konusunda Türk yemeklerine alışık olanların hiç sorun yaşamayacağı, hem doğası, hem yemekleriyle Türkiye’ye çok benzeyen ama aynı da olmayan, evinizden uzaktaki eviniz adeta Santorini. Ve dünyanın en beğenilen balayı adreslerinden biri. Kalabileceğiniz en stil otellerden biri Chromata Up Style Otel. Izgara ahtapot, kalamar derken deniz ürününe de doyacaksınız.

sardinia

Balayı lokasyonlarının kraliçesi İtalya’nın Sardinya Adası

Turkuaz denizi, upuzun plajları, ortaçağ kıyı kasabaları, balıkçılarıyla ne kadar tarihi taşısa da modern olabilmiş İtalya’nın biricik adası Sardinia’da unutulmaz bir balayı geçirebilirsiniz. Gurme yeni evli çiftler Sardinya adasını çok sevecek. Deniz ürünleri, peynir çeşitleri, şarabı, makarnasıyla mideniz bayram ederken, sessiz köyleri gezebilir ve buradan hiç dönmek istemeyebilirsiniz. Sardinya’da birçok otel seçeneği var ama isterseniz birbirinden güzel villalarda da kalabilirsiniz.

thassos

Şimdilerin gözdesi Yunanistan Thassos Adası

Şimdilerin gözdesi olan Thassos Adası sizi korkutmasın. Çünkü adanın hala bilinmeyen ve keşfe açık yerleri mevcut. Bunun yanı sıra koyları da yurt dışının en sakin destinasyonları arasında yerini alabilir. Doğal havuzu andıran ve deniz içerisinde ayrı bir bölme oluşturan doğa harikası Thassos’u anlatan en güzel karelerden sadece bir tanesi. Denizin adeta sizi cam bir fanusta hissettiren doğası, kumunun inci tanesi gibi pırıl pırıl oluşu ile buranın dünyadan bir yer olduğuna inanmanızı güçleştirecek. Balayınız için Yunanistan Thassos Adası oldukça doğru bir karar olabilir. Bol bol deniz mahsülleri tüketip, gün batımına karşı şarabınızı yudumlayabilir ve sakin koylarında adeta bir deniz kızına dönüşebilirsiniz.

malta

Haritada bir nokta: Malta

Sıcak bir ada, sıcak insanlar, muazzam koylar, harika bir deniz ve yumuşacık bir kum. Balayında ayaklarınızı yerden kesecek bir yer daha var ki orası da Malta. Düğünün stresini, yorgunluğunu Malta’nın o güzel koylarında dinlenerek atabilirsiniz. Küçücük bir adada sadece eşiniz ile birlikte sadece siz varmış gibi hissederek harika bir atmosfer içerisine gireceksiniz. Malta’nin deniz altı o kadar zengin ki buraya kadar gelmişken dalış yapmadan sakın adadan ayrılmayın. Kendinizi akvaryumda hissedeceğiniz kusursuz deniz ve kumu ile Malta’dan çok memnun kalacaksınız.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!