Yurt Dışında Vizesiz Balayı Destinasyonları

Balayınızı yurt dışında geçirmek isteyebilirsiniz ama onca düğün telaşında bir de balayı için çetrefilli vize işlemleriyle uğraşmak zor gelebilir.  Neyse ki vizesiz gidilebilecek onlarca harika destinasyon bulunuyor. Vizesiz balayı destinasyonları için ilgilenmeniz gereken tek detay uçak biletiniz ve oteliniz olacak. Aynı yurt içindeki balayı destinasyonuna gidiyormuş gibi.

Egzotik Adalar

Egzotik adalar uzun yıllardır balayı çiftlerinin hayallerini süslüyor: Maldivler, Şeyseller ve Bora Bora Adaları… Bu üç balayı destinasyonuna  gitmek için de vizeye ihtiyacınız yok. Denizin üzerindeki harika bir bungalowda, huzurun zirvesinde bir balayı için egzotik adalar sizi bekliyor. Hem de vizesiz! Uzun uçak saatleri problem değilse içlerinde en güzeli tartışmasız Bora Bora Adaları’dır.

Phuket

Uzak Doğu’nun sırlarla kaplı, açık mavi deniziyle meşhur  adası Phuket, balayı için düşünmeden tercih edebileceğiniz vizesiz destinasyonlardan. 12 ay yazı yaşamanın mümkün olduğu Phuket, sadece mayıs ve haziran aylarında muson yağmurlarıyla mücadele ediyor. Onun haricinde rüya gibi bir balayını yurt dışında, vize ile uğraşmadan geçirmenizin garantisi Phuket’te var.

Beyrut

Beyrut, biz kışı yaşarken güneşle kavrulan bir tarihi şehir. Gece hayatıyla geçtiğimiz yıllara damgasını vurdu. Vizesiz ve sadece üç saatlik bir uçuşla varabileceğiniz Beyrut’un gizemli sokaklar ı ve muhteşem mutfağı balayı çiftlerinin gözdesi. Vizesiz balayı destinasyonlarının içinde en yeni keşiflerden olan Beyrut’ta, güneşe ve eğlenceye doyacaksınız. Beyrut aynı zamanda “Orta Doğu’nun Paris’i”  olarak anılıyor.

Brezilya

Brezilya, Güney Amerika’nın yaramaz çocuğu gibidir. Festivalleri, inanılmaz manzaraları ve aklınızı başınızdan alacak kültürüyle vizesiz balayı destinasyonlarının içinde gezgin ve meraklı çiftlerin tercihi oluyor. Plajların ve kafelerin yaz aylarında dolup taştığı Rio, gidilecek en iyi şehir olabilir. Herkesin bildiği Rio Karnavalı ise şubat ayında gerçekleşir. Tüm yıl güneşin parladığı, meşhur Hz. İsa heykelinin kalkan olduğu şehirde unutulmaz anlar yaşamanıza kesin gözüyle bakabilirsiniz.

Arjantin

Güney Amerika’nın tutkulu ve arzulu ülkesi Arjantin, tangonun ana toprağı olarak romantizme dair büyük bir davet barındırıyor. Başkent Buenos Aires gece hayatıyla oldukça ünlü bir kent. Tarihi uzun ve kanlı olan Buenos Aires birçok farklı kültürü de içinde barındırıyor. Zengin mutfağı genel olarak et üzerine dayalı. Mutlaka denemeniz gereken ise sığır eti. Aşk ve tutku dolu Buenos Aires balayı için harika bir seçim.

Güney Afrika

Maceraperest çiftlerin gözünü korkutmasına gerek yok. Çünkü maceranın kalbinin attığı Güney Afrika vizesiz balayı destinasyonlarından. 4×4 arazi araçlarıyla çıkacağınız heyecan dolu safari, birbirinden romantik tatlarla bezenmiş şarapları ve kabile şovlarıyla Güney Afrika adrenalin ve romantizmi bir arada sunan bir balayı destinasyonu. Elmas madenlerini gezebilir, penguen adasında unutulmaz sahnelere şahit olabilirsiniz.

Fas

Akdeniz ve Atlas Okyanusu arasında duran bu ülkenin başkenti Rabat’tır. Fakat gidip görülmesi gereken şehir sadece Rabat’la sınırlı kalmıyor. Marakeş, Fez ve Casablanca da büyüsüyle sizi içine çekecek şehirlerden. Egzotik bir ülke olan Fas aynı zamanda iklimiyle ve doğasıyla da büyüleyici. Vizesiz balayı destinasyonları içinde en çok keşfetmek isteyeceğiniz ülke Fas. Vizeyle uğraşmadan gidip dar ve gizemli sokaklarında kaybolabilirsiniz.

Balkanlar

Eğer doğayı seven bir çiftseniz hiç düşünmeden Balkan ülkelerine doğru vizesiz bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Sırbistan, Karadağ, Makedonya ve Bosna Hersek… Hem zengin mutfak hem büyülü plajlar ve kaleler hem doğa ve sonsuz nehirler hem de tarih arıyorsanız, vizesiz gidebileceğiniz en iyi destinasyon Balkan ülkeleridir. Bir araba kiralayabilir ve özgürce aralarında dolaşabilirsiniz.

Dominik Cumhuriyeti

Egzotik bir ülke olan Dominik Cumhuriyeti, harika plajları, manzaraları ve plajlarıyla meşhurdur.  Mavi ve yeşilin inanılmaz buluşması hiçbir yerde olmadığı kadar çekici ve büyüleyici. Vizesiz balayı destinasyonları içinde pek popüler olmasa da Dominik Cumhuriyeti sunduğu olanaklarla akılları baştan alıyor.

Tunus

Tunus, Akdeniz’e kıyısı olan bir Kuzey Afrika ülkesi. Birçok medeniyetin izlerini taşıyan Tunus’un tarihinden sonra zengin mutfağı dikkatleri çekiyor. Vizesiz gidebileceğiniz Tunus, keşfetmekten sıkılmayacağınız bir balayı destinasyonu.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!