Yurt Dışı Evlilik Önerileri

Diyelim ki romantik bir tatil için Roma’ya gittiniz ve evlenme kararı aldınız veya çılgınlık yapmak ve en romantik evlilik yeminini etmek için Paris’i seçtiniz. Belki de evleneceğiniz kişiyle beraber en sevdiğiniz şehirde baş başa evlenmek istediniz. İmkânsız değil, yurt dışında evlenmek isteyenler önerilerimize kulak versin.

Yurt Dışında Evlenme Prosedürü 

Yurt dışında evlenmek sanıldığı kadar da zor değil. Gerekli belgeler tamamlandığında ve ilgili kurumlara başvurulduğunda yurt dışında evlenmek, yurt içinde evlenmekten çok da farklı değil. Yurt dışında nikah prosedürü için gerekli belgeler şunlar:

– Nüfus Müdürlüğü’nden alınan evlendirme ehliyet belgesi

-Nüfus kayıt örneği

– Uluslararası doğum kayıt örneği

– Noter tasdikli ikametgah

– Nüfus cüzdanı, pasaport fotokopileri ve aslı.

– 4 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf.

Belgelerinizin mutlaka yurt dışında kullanılabilir olduğunu gösteren şerhi taşıyor olması gerektiğini unutmayın. Belgeleri tamamladıktan sonra evlenmek istediğiniz şehirdeki konsolosluğa başvurarak evlenme günü alın. Tarihleri teyit etmek için mutlaka telefon görüşmesi yapın. Yanınızda iki şahit bulunması gerektiğini unutmayın. Evliliğiniz, sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan Türkiye’deki yetkili makamlara bildirilecektir. Son dakika eksik bir belge veya unutulan küçük bir detay tüm planın iptal olmasına neden olabilir.

Yurt Dışında Evlenilecek 10 Şehir 

Roma 

Roma yüzyıllardır savaş görmediği için sahip olduğu tarihi dokusu ve meşhur Aşk Çeşmesi’yle romantizmden ayrı düşünülemeyen bir şehirdir. Nikâh sonrası, akşam saatlerinde şehirde yapacağınız kısa bir tur, ışıklarla aydınlanmış Roma’yı karşınıza çıkaracak. Bu romantizmi beşe katlıyor. Roma, yurt dışında evlenilecek en güzel şehirlerinden başında geliyor.

Madrid 

Madrid tartışmaya açık bir şehirdir. Fakat romantizmde İspanya’da başı çeker. Gizem dolu sokakları ve oldukça heybetli mimarisiyle her taşından romantizm çıkar. Madrid’deki bir düğünün veya nikahın muhteşem bir anı olacağı şüphe götürmez.

Paris

Aşıklar şehridir Paris. Yüzyıllar öncesinden tüm dünya tarafından kabul edilmiştir bu bilgi. Paris’te evlenmek bir çok insanın rüyasıdır. Konsoloslukta kıyılacak nikahtan sonra Paris’in sokaklarını keşfe çıkabilir, sokak müzisyenlerinin süslediği teatral bir düğün havasına bürünebilirsiniz.

Venedik

Kim nikahtan sonra rengârenk bir gondolun üzerinde, müzik ve aşk dolu kanallarda gezinerek evliliğini kutlamak istemez ki? Bunun için yapılması gereken tek şey hazırlanıp Venedik’e gitmek. Venedik’e özgü karnaval maskeleriyle düğününüze çılgınlık katabilir ve romantizmden hiç uzaklaşmadan keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Dubrovnik

Son yıllarda ülkemizde yoğun bir ziyaret akını yaşayan Dubrovnik, Adriyatik denizinin incisi olarak anılır. Yurt dışında evlenmek için tarihi bir atmosfer arayanlar Dubrovnik’i akıllarından çıkarmasınlar.

Amsterdam

Venedik gibi kanallar şehri olan Amsterdam, yurt dışında evlenmek isteyen çılgın çiftler için iyi bir seçenek. Konsoloslukta kıyılan nikahtan sonra yine kanalda bir teknede evliliğinizi kutlayabilir, daha sonra bisikletle tüm şehri dolaşabilir ve ardından kendinizi çılgın gece hayatına bırakabilirsiniz. Tüm bunları yaparken yanınızda bir fotoğrafçı olmasını sağlayın. Birbirinden meşhur gece kulüpleri ve barlarıyla, çılgın bir eğlence arıyorsanız Amsterdam, yurt dışında evlenmek için aklınıza gelecek ilk şehir olmalı.

Kotor

Önce muhteşem bir körfez manzarası düşünün. Sonra şehre bir kapıdan girebileceğinizi… Kalenin içindeki hayatı ve kale camlarının içinden yükselen müzik seslerini… Yurt dışında evlenmek isteyen çiftlerin hayalindeki tablo bu olsa gerek!

Buenos Aires

Tangonun doğduğu bir ülke nasıl romantizmden uzak olabilir ki? Uzun bir uçuşla varacağınız Buenos Aires, tutku dolu bir şehir. Macera dolu ve tutkulu bir aşk yaşıyorsanız, tango eşliğinde bir nikah size çok yakışacaktır. Latin Amerika’nın en büyük aşk hikayelerinin yaşandığı Buenos Aires, anılarınıza parıltılı ışıklar saçabilir. Yurt dışında evlenmek isteyen çiftler eğer Buenos Aires’i düşünüyorlarsa, mevsim farklılıklarını göz önünde bulundurmayı ihmal etmemelidirler.

Londra

Dünya’nın en harika metropolüdür Londra. Puslu havası vardır ama müziğin kalbidir. Binlerce yazar, müzisyen, şair, ressam… Aklınıza gelecek her türden sanatçıya ilham veren bu Kraliyet Şehri herkesin bir kez olsun mutlaka görmek istediği bir yerdir. Zaman çizgisinin geçtiği bu şehir, sizin için zamanı durduracak bir evliliğin ana mekanı olabilir. Londra, yurt dışında evlenmek için en güzel şehirlerden biridir.

San Fransicso 

Frisco olarak da bilinen, Amerika’nın tramvay rayları ve yokuşlarıyla ünlü şehri, dünyanın en önde gelen romantizm merkezi sayılabilir. Dev tiyatro sahneleri, muhteşem manzarası, harika restoranlarıyla San Francisco her çiftin yurt dışında evlilik için hayalini süsleyebilecek özelliklere sahip

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!