Yüz Şekline Göre Makyaj Önerileri

Hayallarinizdeki gelin olmak için sayılı günler kaldı. Gelinliğinizden saçınıza, makyajınızdan kullanacağınız aksesuarlara kadar her şey büyük bir uyum içerisinde olsun istiyorsunuz. Tüm bu unsurların kusursuz olmasını istiyorsanız eğer;  beğenmiş olduğunuz makyajdan saç modelinin güzel olmasına kadar her şey bir yana size uyup uymayacağını bilmelisiniz. Özellikle makyajınız için karar verirken, yüz şekline göre makyaj önerimizi tercih edin ki sonuçtan siz de memnun kalın.

Yüz şeklinize göre makyaj önerilerinde bulunacağımız yazımızda, siz de kendi yüz şeklinizi tanıyarak en doğru  makyajı kendinize uygulatabilirsiniz. Make-up artist ile çalışarak işi profesyonel ellere bırakabilirsiniz. Yüzünüzü tanıyarak uygun tekniklerde makyaj uygulatmak hem kusurlarınızı kapatır hem de yüzünüzdeki vurgulu beğendiğiniz yerlerinizi ön plana çıkarır. Üstelik bu iş sandığınız kadar da zor değil. Bazı ipuçları teknik ile birleşince ortaya çıkan sonuca siz de çok şaşıracaksınız!

Oval Yüz – Yüz Şekline Göre Makyaj Önerileri

Oval bir yüze sahipseniz eğer şans sizden yana, çünkü en ideal yüz şekli olan oval yüze hemen hemen her makyaj yakışır. Elmacık kemiklerinin ön planda olduğu bu yüz şeklinde alın çeneden daha geniştir. Oval yüz ile oynama gerektirmez çünkü diğer yüz şekillerine yapılan tüm müdehaleler  o yüze de oval bir yüz görünümü vermek içindir. Oval bir yüze sahipseniz eğer yüzünüzde elmacık kemiklerine vurgu yapabilirsiniz. Köşeli çizgilerden uzak durup, yumuşak ve yuvarlak dokunuşlar ise bu yüz şekline en çok yakışan uygulamalardır. Renklerde doğal tonları tercih edebilirsiniz.

Yuvarlak Yüz – Yüz Şekline Göre Makyaj Önerileri

Oldukça yumuşak hatlara sahip olan yuvarlak yüz şeklinde, baskın bir bölge yoktur. Bu yüzden hatları belirginleştirmek gerekir. Mesela, elmacık kemiklerini ve çeneyi ön plana çıkarmak için fondötenler size yardımcı olacaktır. Fondöten sonrası burun ucu ve dudak kenarlarına uygulanan ışıltılar da o bölgelerinizi daha belirgin kılacaktır. Makyajınızda renkler sizin için çok önemli. Canlı renkler yüzünüze çok yakışacaktır. Gözlerinize uyguladığını far ile rujun rengini aynı kullanın, daha farklı renklere gitmeyin ki dengeyi koruyabilesiniz.

Kare Yüz – Yüz Şekline Göre Makyaj Önerileri

Kare yüzlerde yapılması gereken en önemli şey yüze yumuşak bir ifade katabilecek ipuçlarını uygulamaktır. Kare alın ve çeneye sahip bu yüzlerde, odak noktayı ortaya taşımak gerekir. Kullanacağınız fondöten ve makyajınızda uygulayacağınız renkler çok önemlidir. Gölgelendirmeler doğru uygulanırsa yüzünüze yumuşak bir ifade gelecektir. Bunun dışında çene ve gözünüzün dış kısmına aydınlatıcı uygularsanız hatlarınızın yumuşamasına yardımcı olur. Rujunuza canlı renkleri kullanarak o güzel dudaklarınızı da ön plana çıkarabilirsiniz.

Uzun Yüz – Yüz Şekline Göre Makyaj Önerileri

Uzun yüz şeklinde özellikle kaybetmek istenilen şey, yüzün düz ifadesidir. Daha derin ve enerjik bir ifade için uygulamalar gerektirmektedir. Fondötende daha koyu bir renk tercih edilerek, alın ve çene bölgesi gölgelendirilir. Böylelikle daha uzun bir yüz ifadesi kaybolarak daha geniş bir yüz şekline adım atmış olursunuz. Bu yüz şeklinde tüm uygulamalar yatay uygulanmalıdır ki yüzü yuvarlak hatlardan koparıp, daha geniş bir yüz elde edelim. Rujunuzu seçerken daha soft renkleri kullanmanızı öneririz.

Düz Üçgen Yüz – Yüz Şekline Göre Makyaj Önerileri

Düz üçgen yüz şekli, alın bölgesinin çeneye göre daha dar olduğu bir yüz şeklidir. Burada yapmanız gereken çeneyi ön plandan çıkarıp, alına vurgu yapmaktır. Bunu yaparken de şakak kısmı ve göz çevresi kesinlikle unutulmamalıdır, çünkü bütünlük onları da aydınlatarak sağlanır. Elmacık kemikleriniz için yuvarlak hatlar çizerek allık sürebilirsiniz. Ruj ve göz makyajında dilediğiniz rengi kullanabilirsiniz, sadece kaş ve gözleri birbirine yakınlaştırmamak gerekir. Bu yüzden kaş ve göz mesafesini olabildiğince açık tutarsanız o kadar dengeli bir uyum yakalamış olursunuz.

Ters Üçgen Yüz – Yüz Şekline Göre Makyaj Önerileri

Ters üçgen yüzde alın bölümü genişken, çene oldukça dardır. Bu yüz şekline kalp yüz şeklide denilmektedir. Bu yüze sahip olan kişilerin ilk olarak yapması gereken şey alın ve çene uyumunu yakalamaktır. Bunun için geniş olan alnı daraltamak iyi bir sonuç verecektir. Göz makyajınızda kaşlarınızı unutmayın. Kaşlarla gözlerinizi birbirine yakın boyarsanız eğer bu geniş olan alın bölgesini gölgelemiş olacaktır. Dudakta ise soft renkler daha hoş duracaktır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!