Yüz Şekline Göre Saç Önerileri

Gelin olurken ya da nişanınızda en büyük kaos kıyafetlerinizin de ötesinde hep “saçlarımı nasıl yapacağım” sorunsalıdır. Birçok dergiyi karıştırır, internet sitelerinde saatlerinizi harcar, birçok iyi kuaföre danışır ama sonuçta yine kararsız kalırsınız. Bu özel günde her şey kusursuz olsun diye uğraşırken, saçınızın size sorun çıkarmasını istemezsiniz. Modelinden ziyade, size bütün gün bozulmadan o ilk yapıldığu halini koruyacak şeklide kalmalıdır. Gelinliğinizden mekana kadar her şeyi düşünüp belli bir uyum yakaladınız. Makyajınız ve saçınız ise sizi parlatacak son dokonuşlar olacak. Evet belki de bu hiç aklınıza gelmedi ama saçlarınızı yüz şeklinize göre şekillendirmeye ne dersiniz? Uzman dokunuşların da sayesinde yüzünüze en çok yakışan saç modelini seçmeye ve bu yola baş koymuşken bizim de önerilerimizi okumaya ne dersiniz? Buyrun Yüz Şekline Göre Saç Önerileri…

Yuvarlak Yüz Şekli – Yüz Şekline Göre Saç Önerileri

Yuvarlak bir yüze sahipseniz eğer yapmanız gereken yüzünüzü oval gösterecek olan bir saç şekli ve kesimidir. Bunun için asimetrik şekilde kesilmiş bir saçın iri dalgalarla haraket kazanması yüzünüze oldukça yakışan bir model olacaktır. Yine uzun ve düz saçlar, yuvarlak yüzü oval yüz şekline taşıyacaktır. Saçlarını kısa kullanmak isteyenlere ise önerimiz; saçın boyunu kısa tutup arka kısmın daha kısa olacak şekilde hacimli olarak kullanılmasıdır. Böylelikle yüzünüz daha ince görünecektir. Önerdiğimiz saç kesimleri ve modelleri ile o özel günde harika görüneceğiniz kesin!

Oval Yüz Şekli– Yüz Şekline Göre Saç Önerileri

Oval bir yüzünüz var ise ne saçınızın kesimini dert edin ne de modeli. Çünkü oval yüz şekline sahip olanlar bu konuda oldukça şanslıdır ki kendilerine her türlü saç şekli yakışacaktır. Sizin bu durumda özen göstereceğiniz tek konu; mekana ve kıyafetinize göre seçeceğiniz saç modeliniz. İster ortadan ikiye ayrılmış küçük dalgalar ile hareketlenmiş bir saç isterseniz de aşağıdan dağınık bir şekilde toplanmış romantik bir saç.. Saç modeliniz için önünüzde sonsuz seçenek mevcut, dikkatli olun!

Kare Yüz Şekli– Yüz Şekline Göre Saç Önerileri

Kare yüz şekline en çok yakışan saç modeli kesinlikle uzun saçlardır. Uzun saçlar kare olan yüzünüzü yanlardan biraz kapatarak daha uzun göstermesini sağlar. Uzun saçlarınızı açık bırakarak, hafif dalga ya da bukleler yapabilirsiniz. Saç renginde dikkatli olun çünkü yarıdan sonra başlayan gölgeler kare yüz sahibi olanlar için hiç iyi değildir. Siz siz olun gölgelerinizi ya saçınızın bir iki santim aşağısından başlatın ya da tek renk saç kullanın. Uzak durmanız gereken model ise kısa ve katlı modellerdir.

Kalp Yüz Şekli– Yüz Şekline Göre Saç Önerileri

Alın bölgesinin geniş ve çenenin dar ve sivri olduğu yüz şekline sahipseniz siz de bir kalpsiniz demektir! Kalp yüz şekline sahipseniz yüzünüzü olabildiğince oval gösterebileceğiniz modelleri tercih etmelesiniz. Alnınız geniş olduğu için size perçem ya da kahkül çok yakışacaktır. Ya da omuzlarınızın biraz üstünde kesilen modellere hafif uçlara doğru hacim katarsanız doğru bir saç modelini de yakalamış olacaksınız.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!