Yüz Şekline Göre Tektaş Küpe Seçimi

Nikah tarihiniz yaklaşıyor ve hazırlıklar son sürat devam ediyor. Hazırlıklar devam ettikçe ilgilenmeniz gereken birçok detay olduğunu fark ediyorsunuz. Bu küçük ama önemli detaylar arasında takacağınız küpeleri belirlemekte var. Düğününüzde giyeceğiniz gelinliğe uygun bir tektaş küpe seçmeniz gerçekten zor olabiliyor. Bütün dikkatlerin üzerinizde olduğu düğün gününüzde takacağınız tektaş küpeler tüm görüntünüzü tamamlayıcı bir unsur oluyor. Peki bu kadar önemli olan tektaş küpeler nasıl ortaya çıkmış?

Tektaş küpeler eski çağlardan beri süs eşyası olarak kullanılıyor. Karşınızdaki insanı etkileme aracı olan küpeler, ilk önce Mısırlılar etkin bir biçimde kullanmıştır. Hatta Babiller ve diğer Asya medeniyetlerinde toplum içindeki rütbeyi belirlemek amacıyla küpelerden yararlanmıştır. Altın ve diğer değerli taşlar üzerindeki işleme teknikleri geliştikçe küpeler daha zarif hale gelmişlertir. 20. yüzyılda gelişen makineler sayesinde daha incelikli modellerin işlenmesi mümkün olmuştur.

Yaşanan bu gelişmeler ile beraber değişik yüz yapılarına yönelik daha çok tektaş küpe modeli ortaya çıkmıştır. Ancak bu çeşitlilikten doğru bir şekilde yararlanabilmek için kendi yüz yapımıza uygun tektaş küpeyi seçebiliyor olmamız gerekmektedir.

Oval Yüz

Çoğu kişi oval yüz şekline sahiptir. Uzun ve ince küpeler, oval yüzlerde iyi bir görüntü oluşturmaz. Öte yandan, tektaş küpeler ise bu yüz şekline birebir uyum sağlamaktadır. Oval yüz şekline sahipseniz, inci, pırlanta veya değerli taşlardan oluşan tektaş küpeleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ayrıca kısa kesim bir saç modeli ile tektaş küpelerinizin tüm zerafetini ortaya çıkarabilirsiniz.

Yuvarlak Yüz

Eğer yuvarlak yüz şekline sahipseniz tektaş küpelerinizin kendini gösterebilmesi için keskin hatlara sahip olması gerekiyor. Prenses kesim tektaş küpeler, yuvarlak yüzlerde çok daha iyi duracaktır. Yüzünüzü olduğundan daha yuvarlak gösteren, yuvarlak hatlara sahip tektaş küpelerden uzak durmalısınız.

İnce ve Uzun Yüz

Yüzünüzü daha çökük ve ince göstermemeniz için aşırı süslü tektaş küpelerden uzak durmalısınız. Bu tip yüzlerde daha sade ve yuvarlak hatlı tektaş küpeler tercih edilmelidir. Yuvarlak hatlı küpeler sayesinde yüzünüzü daha dolgun göstermiş olacaksınız.

Üçgen veya Kare Yüz

Bu keskin yüz şeklinin hatlarını yumuşatmak için dairesel şekillerdeki tektaş küpeler kullanılmalıdır. Büyük ve süslü küpeler, keskin hatlara sahip bu tip yüzlerde harika görünür. Büyük ve köşeli tektaş küpelerden kesinlikle uzak durmalısınız.

Kalp Biçiminde Yüz

Zerafetli yüzünüzün hakkını veren sarkaç şeklindeki tektaş küpeleri tercih etmenizi öneririz. Bu küpelerin taş kısmı ise yüzünüzü köşeli göstermemesi için oval şeklinde olmalıdır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!