Yüz Tipine Göre Gelin Makyajı

 Gelin olmak kusursuz bir makyaja sahip olmanın gerekliliğini de beraberinde getiriyor. Kusursuz bir gelin makyajına sahip olmanın yolu da doğru teknikleri bilmekten geçiyor. Her gelin muhteşem görünmek ister, küçük hileler ise o çok taktığınız minicik kusurlarınızı örter. Bu yüzden gelin makyajınızda küçük tüyolara ihtiyacınız olabilir. İşte bu sebeple yüz tiplerine göre gelin makyajı tekniklerinden bahsedelim istedik. Makyajı günlük hayatında çokça kullananlar yüz tipine göre makyaj yapmanın sırlarına sahiptir ve istedikleri gelin makyajının kendilerine yakışıp yakışmayacağını bilirler. Seçimlerini de bu yönde kullanırlar. Peki ya makyaj yapmaktan hoşlanmayalar? Onların yüz tipine göre makyaj yapmanın kurallarını öğrenmelerine yardım etmek de bizim işimiz. İşte size yakışacak ve kusurlarınızı örtecek olan yüz tipine göre gelin makyajı tüyoları…

1- Yuvarlak Yüz Tipine Göre Gelin Makyajı

Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz gelin makyajınızda pırıltılı allıklardan uzak durmanızda fayda var. Zaten geniş olan yanak kısmınızı parlak allıklar daha da açacaktır. Onun yerine bronz ve koyu renkli allıkları tercih edebilirsiniz. Çene kısmınızdaki yuvarlak hattı ise koyu renk rujlarla kırabilirsiniz. İlgiyi rujunuz çekeceğinden aradaki açıyı toparlayacaktır. Yuvarlak yüz tipleri için göz makyajı konusunda ise gözlerinizde çekik bir hava yarattırabilirsiniz.

2- Oval Yüz Tipine Göre Gelin Makyajı

Derler ki, oval bir yüze sahipseniz makyaj konusunda işiniz çok kolay! Eğer sizde oval hatlara sahipseniz gelin makyajında yüz tipinize uygun makyajı seçmek için oldukça şanslısınız. Neredeyse tüm gelin makyajı seçenekleri sizin için uygun diyebiliriz, çünkü hepsi kusursuz yüz tipinizde muhteşem görünecektir. Fakat dilerseniz yüz tipinizin ovalliğini alnınızdaki keskin gölgelerle kırabilirsiniz. Alt dudağınızın üst dudağınızdan daha koyu olması ise kusursuz bir gelin makyajına sahip olmanız için bir diğer seçenek.

3- Kare Yüz Tipine Göre Gelin Makyajı

Yüz tipiniz kare ise gelin makyajınızda doğru uygulamayı yaptıramazsanız düğün günü sert bir gelin olmanız kaçınılmaz olacaktır. Kare yüz tipleri keskin hatlara sahip olduğundan gelin makyajında ekstra bir özen göstermek gerekiyor. Küçük hilelerle yüzünüzü yumuşatmak ise oldukça kolay. Örneğin alın bölgenizden şakak kısımlarınıza doğru gölgeli oyunlar yüzünüzün üst kısmındaki sertliği azaltacaktır. Yüz tipinize uygun muhteşem gelin makyajına ulaşmak için ruj renginizin ise açık olmasında fayda var.

4- Uzun Yüz Tipine Göre Gelin Makyajı

Sarah Jessica Parker’ın Sex And The City’deki gelinliği, makyajı, düğün hazırlıkları gelin adaylarına hep idol olmayı başardı. Peki onun kusursuz makyajına siz de bayılıyor musunuz? Eğer uzun yüz tipine sahipseniz siz de gelin makyajınızda onun izlerinden gidebilirsiniz. Allığı koyu şeftali tonlarda kullanmak inanın çok işe yarayacak. Yüzünüzdeki uzunluğu kavislemek için ise gelin makyajınızda ruj seçiminizi açık tonlarda kullanmanız gerek.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!