Zamanda Yolculuğa Çıkaran Bir Düğün: Retro Düğün Teması

retro-kapak

Her geçen gün geçmişin özgür, samimi ve eğlenceli ruhuna olan özlemimiz biraz daha artıyor. Özellikle bayramlarda duyduğumuz  “nerede o eski bayramlar” sitemi yavaş yavaş bizim de dilimize dolanmaya başladı. Çünkü biz de kendi çocukluğumuzdan kalma sımsıcak günlere dönmeyi ne çok istiyoruz aslında. Durum böyle olunca kendi çocukluğumuzdan biraz daha geriye uzanan, geçmişin ruhunu yaşatan, 50’li ve 60’lı yılların rüzgarlarını estiren moda akımı retro da yavaş yavaş düğün konseptlerine sızmaya başladı.

“Nerede o eski bayramlar”dan sonra “nerede o eski düğünler” dedirten anane fotoğraflarından ilham aldık ve retro konseptli düğünleri bir de biz araştırdık. Gelin, zamanın en güzel dönemlerine dönüp unutulmaz bir düğün temasını birlikte yaratalım.

retro-1

Bu Filmin Başrolü Sizin! – Retro Düğün Teması

Siyah-beyaz aşk filmlerine dalıp iç geçiren romantik aşıklardansanız size iyi bir haberimiz var. Retro temalı düğünler tam da sizin için biçilmiş bir kaftan! O yılların ışıltılı hayatlarından bir rol çalıp dönemin ruhuna yakışır bir gelinlik ve damatlıkla o çok sevdiğiniz oyuncuların yerine geçebilirsiniz. Peki, o yılların modasına uygun gelinlik ve damatlığı nasıl bulacağız diyorsanız bu sorunun cevabı oldukça basit! İkinci el vintage ürünler satan tasarım mağazalarından! Yok ben hayatımın en özel gününde ikinci el bir kıyafet giyemem derseniz modern zaman tasarımcılarından da destek alabilirsiniz.

retro-2

Baştan Sona Her Yerde Retro Rüzgarları Estirin! – Retro Düğün Teması

Retro temalı bir düğün için etrafınızda gördüğünüz sayısız detaydan yardım alabilirsiniz. Örneğin retro düğün süslemeleri için; çatı katında kaderine terkedilmiş eski bavulları ve meyve kasalarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Gelinliğiniz içinse anılarla dolu anane eldivenleri ne hoş bir detay olur! Ananenizden kalma bir eldiven olmasa bile hazine gibi sakladığı bir çift küpe mutlaka vardır. Vita kutularına yerleştirilmiş çiçekler ise düğün masası süslemelerinizde fark yaratmaya aday. Üsterlik retro bir düğün sayesinde her şey böylesine eskilerden kalmayken ekonomik bir düğün de kapıda demektir.

retro-3

Eskimeyen Lezzetlerle Dolu Bir Düğün Büfesi – Retro Düğün Teması

Retro konseptli düğünlerde ikram edilecek sunumlar için kara kara düşünmenize gerek yok. Çünkü cam şişelerle sunulan kolalardan horoz şekerlerine, badem şekerlerinden acıbadem kurabiyelerine kadar pek çok lezzet düğün menünüze girmek için bekliyor. Hatta tüm bu saydıklarımızı aynı büfede buluşturup retro temalı düğününüz için şık bir dekorasyon detayı yaratabilirsiniz. Şimdiden uyaralım, konuklarınızın düğüne dair tüm fotoğraflarında bir parça da ikramlarınızdan kareler olacak. Özellikle badem şekerleriyle dolu kavanozlar ve horoz şekerleri önünde uzayan kuyruklara şimdiden hazırlıklı olun!

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!