Zarafet Timsali Fransız Dantelli Gelinlik Modelleri

Bugün zarafet sizin ikinci adınız! Bir kuğu gibi süzülmelisiniz düğününüzde. Fransız şatolarından fırlamış bir prenses gibi görünmelisiniz. Bunu sağlayacak en önemli detay da Fransız dantelli gelinliğiniz olacak. Yüzlerce yıldır çok kıymetlidir Fransız danteli. Farklı alanlarda da kullanılır ama en çok gelinliklere yakışır bu dantel. Fransa’dan gelmiş olması gerekmez. Bu bir dantel dokuma tekniğinin adıdır aslında. Fransız dantelinde desenler tülle birlikte dokunur. Sonradan tülün üzerine işlenmez. Bu yüzden Fransız danteli gelinlikler her zaman çok daha özenle hazırlanmış, ince işçiliğe sahip gelinliklerdir. Birçok gelin adayının rüyalarını süsleyen Fransız danteli, gelinliklerde birkaç farklı şekilde kullanılmaktadır. Gelinlik bir bütün olarak Fransız dantelinden yapıldığı gibi yalnızca bir parçasının bu dantelle süslendiği de görülür.

1-  Klasik bir deniz kızı modelinde tamamen Fransız danteli kullanılabilir. Oldukça zarif bir görüntüsü olan bu gelinlik ince yapılı vücuda sahip gelinlere çok yakışacaktır.

2- Göğüs ve bel kısmında taş işlemelerinin olduğu bu sade gelinlik, boydan boya Fransız dantelinden üretilmiş. A şeklinde genişleyen eteği ve uzayan kuyruğuyla hayalinizdeki gelinlik olabilir.

3- Fransız dantelinden gelinliğinizi, kol detayı ve sırt dekoltesi olan bu tarz bir deniz kızı gelinlik modelinde de tercih edebilirsiniz.

4- Gelinliğiniz zarif bir elbise şeklinde olabilir. Bu elbiseyi eşsiz kılacak şey ise şüphesiz Fransız dantelidir. Astarının krem tonlarında olduğu bir Fransız danteli gelinliği, kumsal düğününde de tercih edilebilir.

5- Eteğinizin fırfırlarını, kollarınızı ya da duvağınızı Fransız danteli detayıyla süsleyerek gelinliğinize farklı bir hava katabilirsiniz.

6- Kuyruğu uzayan ve vücuda oturan bir gelinlik modelinin sırt dekoltesinde Fransız dantelinin ne kadar şık bir görüntü oluşturduğunu bu model üzerinde görebilirsiniz.

7- Askıları olan bir gelinlikte Fransız dantelinin en güzel göründüğü kısım askıların sırtta kalan tarafıdır. Teninizle doğrudan temas eden Fransız danteli, gelinliğinize romantik bir hava katıyor.

8-Kabarık eteği olan ve çok fazla detayı olmayan bu tarz bir gelinlikte Fransız danteli yaka kısmında kullanılarak oldukça şık ve farklı bir görüntü oluşturulmuş. Yaka, boyun ve omuzları kapatan Fransız danteli, dikkati bu noktalara topluyor.

9- Fransız dantelini gelinliğinizin etek kısmında ve astarla tamamen birebir denk gelecek şekilde de kullanabilirsiniz.

10- İşte gerçek bir Fransız masalı gelinliği. Fransız danteli bir pelerin gibi omuzlarınızdan sırtınıza ve göğsünüze doğru süzülüyor. Bu zarif ve romantik görüntü her gelinin hayallerini süsleyen gelinlik görüntüsüdür.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!