Kilolarınla Başın Dertteyse; İşte Zayıf Gösteren Gelinlik Modelleri Burada

Hayalinizdeki düğüne artık sayılı günler kaldı. Peki sizi bir peri kızına dönüştürecek, fazlalıklarınızı kamufle edecek gelinlik modelleri hangileri biliyor musunuz? Buyurun sizi olduğunuzdan zayıf gösterecek gelinlik modelleri hangileri, şöyle bir göz atalım:

Her gelin, harika bir düğün hayal eder ve gelinliğinin içinde mükemmel görünmek ister. Fakat bölgesel fazlalıklarınız bu görünümü gölgelememeli. Karın, bel, basen ve diğer bölgelerinizdeki fazlalıklardan kurtulamıyorsanız gelinliğinizi ona göre seçerek bir çeşit kamuflaj uygulayabilirsiniz. Zayıf gösteren gelinlik modelleri arasından kendi bedeninize uygun olanı bulduğunuzda bu sorundan pratik bir şekilde kurtulabilirsiniz. Aslında bilmeniz gereken tek şey, hangi model gelinliğin hangi bölgedeki fazlalığı gizlediğidir. Bunu öğrendikten sonra sizin için geriye, hayallerinizin nasıl birer birer gerçeğe dönüştüğünü seyretmek ve düğün gününüz gelip çattığında, tüm zarafetiniz ve şıklığınızla kuğu gibi süzülmek kalır.

Bilmelisiniz ki kusursuz vücut ölçülerine sahip mankenlerin üzerinde gördüğünüz ve beğendiğiniz her gelinlik sizin üzerinizde aynı etkiyi yaratmayabilir. Gelinlik satın almaya gittiğinizde hayal kırıklığına uğramamak için vücut tipinize uygun modellere yönelmelisiniz.

Vücut tipinize en uygun gelinliği seçmek sanıldığı kadar zor değil aslında. İşe bedeniniz üzerinde biraz gözlem yaparak hangi bölgelerinizin gizlenmesi gerektiği, hangi bölgelerinizin vurgulanması gerektiğini anlamaya çalışarak başlayabilirsiniz. Bunun için çevrenizde güvendiğiniz insanlara da danışarak yardım alabilirsiniz. Kusurlarınızı bilir, ona göre doğru seçimler yaparsanız, hayalinizdeki o peri kızına dönüşmeniz işten bile değil. Unutmayın küçük küçük detaylar, minik minik hileler kendinizi gelinliğinizin içinde daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Dikkatleri güzelliğinize güzellik katan, sorunsuz bölgelerinize toplamak, sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir.

Gelin öyleyse, düğün gününüzde ışıl ışıl görünmenizi ve büyüleyici bir gelin olmanızı sağlayacak, sizin için derlediğimiz önerilere bir göz atalım.

İşte sizi zayıf gösterecek gelinlik modelleri :

Basen Bölgesini Zayıf Gösteren Gelinlik Modelleri

Geniş basenli gelinlerin tercih etmesi gereken gelinlik modeli kesinlikle prenses modeldir. Bel kısmından itibaren genişleyen etekler basen bölgesindeki fazlalığı gizlemeye yetecektir. Üst kısmın dikey işlemelere sahip olmasına da dikkat etmek gerekir.

Balo tipi gelinlik olarak da adlandırılan ve armut tipi vücuda sahip gelin adayları için önerilen prenses modeller, bel bölgesinin zarafetini vurgulayarak, basen-kalça bölgesindeki fazlalıkları kusursuz şekilde gizler. Kısa boylu ya da uzun boylu gelin adaylarının rahatlıkla tercih edebileceği kabarık gelinlikler konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta eteğin başlangıç noktasıdır. Eğer boyunuz kısaysa, etek kısmı belin daha aşağısından itibaren başlamalıdır. Bu boyunuzu olduğundan daha uzun göstererek, sizi kusursuz bir geline dönüştürecektir. Uzun boyluysanız işiniz çok daha kolay. Prenses model gelinlikler endamınızı vurgulayarak, size çok ama çok yakışacaktır.

Kabarık gelinliklerin alt kısmı çok gösterişli olduğundan, üst kısmını mümkün olduğunca sade tasarlamak, uyumu yakalamak açısından önemlidir. Prenses kesim gelinlikler hem straplez yaka ile hem de V yaka modellerle rahatlıkla kullanılabilir. Ancak degaje yaka tercihinde bulunmamalısınız. Gelinliğinizi tamamlayacak uzun, gösterişli bir duvak sizi düğün gününüzde büyüleyici kılacaktır. Özellikle kalabalık düğünlerde kaybolmamak ve tüm dikkatleri kolayca üzerinize çekebilmek için prenses model gelinlikler mükemmel birer tercih olabilir. Yine balo salonu olan bir mekanda ya da yalı, kasır gibi özel mekanlarda evlenecek adaylar için prenses kesim gelinlikler idealdir.

Beli İnce Gösteren Gelinlik Modelleri

Kalın bir bele sahipseniz mutlaka tek parça gelinlikleri tercih etmelisiniz. Çünkü iki parça gelinlikler içinde belinizin daha kalın görünmesi kaçınılmazdır. İşlemelerin dikey olduğu ve bel kısmında drapesi olan gelinlik modelleri beli ince gösterir. Gelinliğin içindeki beden çalışmasının sert korsajdan olması da önemlidir. Bu şekilde bel ve vücuttaki fazlalıklar toparlanmış olur. Gelinlikte etek boyunun uzun tutulması ince, uzun bir silüete bürünmenizi sağlar. Beli daha ince göstermek için bir diğer hile de gelinlik üzerindeki işlemelerin bel kısmına yapılmasıdır. Böylece dikkat, belden önce işlemelere çekilmiş olur. Yine kalın belli gelin adayları için gelinliğin üst gövdesini V tipi seçip dikkati göğüs bölgesine vermek de akıllıca bir tercih olur. Geniş ve kemerli olan gelinlikler yine beli kalın gösterir. Bu nedenle bu tarz tasarımlardan mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

Karın Bölgesini Zayıf Gösteren Gelinlik Modelleri

Eğer karın bölgenizde sorun olduğunu düşünüyorsanız öncelikle yapılması gereken dikkati karın bölgesinden uzaklaştırmaktır. Kolları, boynu, göğsü, bacakları ön plana çıkarmak doğru bir tercihtir. Karın bölgesindeki fazlalıklar için belini en ince noktasından -bu genellikle göğsünün tam altıdır- bele kadar korsaj ve drape, korsajın bitiminden itibaren ise kabarıklaşan gelinlik modelleri uygun olur. Gelinliğin sırt kısmını çapraz iplerle sıkıştırmak da karın bölgesinin toparlanmasını sağlayacaktır.

Yine göğüs altına eklenecek bir kemer, hoş bir illüzyon meydana getirir ve bel oyuntusu varmış gibi bir etki yaratır. A kesim ve helen tarzı gelinlikler bu tarz tasarımların uygulandığı gelinliklerdir.

Kabarık etekli modeller ve vücut hatlarınızı ortaya çıkaracak kumaşlar tercih edilmemelidir. Yuvarlak yaka gelinliklerden, üst gövdenizi daha da yuvarlak hatlı göstereceğinden kesinlikle kaçınmalısınız. Yaka tercihi olarak V yaka gelinlikler karın bölgenizi daha zayıf gösterir. Gelinliğin üst tarafında iri degajeli, fırfırlı detaylardan ve büyük iğneler gibi abartılı aksesuarlardan kaçınmak gerekir. Karın bölgenizdeki kiloları saklamanın bir diğer püf noktası da kruvaze kesimli gelinlik modelleridir.

Kısa Boylu ve Kilolu Gelinler İçin Gelinlik Modelleri

Kısa boylu gelinler mutlaka boydan gelen, tek parça gelinlik modellerini tercih etmelidir. Baştan aşağı dantel kumaşa sahip olan gelinlikler de bu vücut tipi için idealdir. Basene kadar oturan, basenden sonra A şeklinde inen etek sizi daha ince göstereceği gibi, gelinliğinizin yaka kısmında dantel detayların yer alması ise daha uzun gösterecektir. Yarım kollu gelinlikler sayesinde de daha ince-uzun bir görüntü elde edebilirsiniz. Yine yaka tercihi olarak M ve V yaka gelinlikler kısa boylu gelinlerin kurtarıcısı olacaktır. Prenses model kabarık gelinlikler ve ince askılı gelinlikleri de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Gelinliğin etek kısmında asimetrik kesim kullanılması da zarafetinizi arttıracaktır.

Kolları Kalın Olan Gelinler İçin Gelinlik Modelleri

Kol kısmında fazlalığı olan gelin adayları mutlaka kol detayı bulunan modelleri tercih etmelidir. Dantellerden oluşan kol bantları, ince askılar ya da bantlar, kollar üzerindeki dikkati dağıtacaktır. Çapraz ve kayık yaka gelinlikler de kolları toparlayarak, nostaljik bir etki yaratır. Kalın kollu gelinler isterlerse omuzlarını, isterlerse omuz başlarını kapatacak modelde gelinlikler tercih edebilir. Omuz başlarına düşen volanlar da iyi bir çözüm önerisi olabilir. Uzun veya truvakar kollar da bu bölgedeki sorunları örtecek şık bir tercihtir. Kalın kollu gelin adayları için kolları zayıf gösterecek bir diğer tüyo da uzun eldivenlerdir. Gelinlikle bütünleşecek zarif eldivenler sizi romantik bir görüntüye kavuşturacaktır.

Uzun Boylu ve Kilolu Olan Gelinler İçin Gelinlik Modelleri

Uzun boylu ve kilolu gelinlerin tercih edeceği gelinlik boydan, tek parça, drapeli ve A tipi olmalıdır. Yine drapeleri olan denizkızı modelleri de zayıf gösteren gelinlik modelleri arasında yer alır. Eğer siz de drapeli bir model düşünüyorsanız, drapelerin enine olmamasına özellikle dikkat etmelisiniz. Daha ince bir görüntü elde etmek için gelinliğin içinden korse kullanılabileceği gibi, korseli gelinlikler de seçilebilir. Böylece birkaç beden küçük görünebilirsiniz. Belden kabarık gelinliklerden kaçınarak, hatları çok fazla belli etmeyen hafif dökümlü kumaş seçimi de zarif bir görüntü sağlar. Yuvarlak yaka yerine V yaka gelinlikler vücudunuzun üst kısmının daha zayıf görünmesine katkı sağlayacaktır. Aksesuar olarak kemer ve kuşak daha kilolu görünmenize neden olacağı için kullanmaktan kaçınmalısınız.

Sizce en güzel gelinlik modelleri hangisi? Tercih ettiğiniz modelleri yorum olarak bırakarak okuyucularımıza yardımcı olabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!