Zümrüt Taşı Kadını Mısınız?

Eğer siz de size armağan edilen hediyede duygu arıyor ve fiyatından daha çok size hissettirdiği o muhteşem duygunun peşine düşüyorsanız belki de siz zümrüt kadınısınız.

??????????????????

Milattan önce keşfedilen günümüze kadar gelmiş ve Osmanlı İmparatorluğu zamanında da pek çok padişah tarafından kullanılan bir taş olan “Zümrüt” hem rengi hem de uğur getirdiğine inanıldığı için en çok tercih edilen taşlardan biri olmuştu. Asaleti görüntüsünden belli olan zümrüt taşı , herkes kullanmak istemese de sanırım göz alıcı olduğu gerçeği yadsınmaz bir gerçek. Tektaş gibi pırlantalı takıların yanında ağır duruşuyla dikkat çeken zümrüt taşlı mücevherler sadece görünüşüyle değil anlamıyla da gönülleri fethedebilir. “Koşulsuz Aşk Taşı” anlamına gelen bu büyülü güzellik, sevgiyi anlatan en önemli taş modellerinden birisi olarak da dünya genelinde tanımlanır. Değeri yüksek olan ve üretim safhası çok meşakkatli olan taş kendisinden çok daha küçük pırlantalarla çevrelendiğinde güzelliğine güzellik katabiliyor. Ayrıca eşsiz bir rengin sahibi zümrüt pek çok mitolojik öyküye ve sayısız edebiyat eserine de konu olmuştur.

Kadın, değeri ifade edilemeyecek kadar mucize dolu bir varlıktır. Aşık olduğu adam için ödün verip, “Yapmam.” dediği şeyleri yapan, çocuklarının ellerini dantel gibi işleyen, sorunları çözmek için uğraşan, her kırıldığında yeniden şans veren kadını, zümrüt taşından daha güzel anlatan mücevher var mıdır acaba? Zümrüt taşı, kadının bu özellikleri ile nerede mi bağdaşıyor? Zümrüt taşından adını alan Zümrüdü Anka’dan dolayı… Kaf dağının arkasında yaşayan, her yok oluşta küllerinden yeniden doğan, ters giden her şeyi çözen bu kuş aslında nasıl da kadını tasvir eder. Rengiyle büyüleyici bir taş olan zümrüt yeşiliyle hayatın ve baharın tekrar eden rengidir. Yüzyıllar boyunca güzelliğin ve sevginin rengi olmuştur.

Yeşil rengiyle göz dolduran zümrüt taşı tek başına zaten göz alıcı olabiliyorken bir de yanına yakut taşının kırmızılığını alınca o ağır başlı duruşuyla gönlünüzü fethetmeye hazır halde. Ayrıca kızınıza ya da gelininize armağan edebileceğiniz maneviyatı yüksek bir yadigar olmaya aday olabilecek zümrüt taşı asaletiniz ve güzelliğinize en çok yakışan taş…

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!