İÇİNDEKİLER

İçindekiler

İstanbul Avrupa Yakası bölgesinde hizmet veren tarihi düğün mekanları farklı konseptleriyle seni bekliyor. Kasır, yalı ya da köşk gibi seçenekler bulunuyor. Mekanlarda düğün fiyatları kişi başı 50 TL'den başlıyor.

Tarihi düğün mekanlarının yanı sıra düğün organizasyonu için çalışmanı önerdiğimiz firmalara da yazımızda yer verdik. Mekanı hayallerindeki gibi süsleyecek firmalara göz atmak oldukça işine yarayacak.

Avrupa Yakası Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul Avrupa Yakası Tarihi Düğün Mekanları

Fiyatlar düğün organizasyonunun yapılacağı gün, seçeceğin menü ve ek hizmetlere bağlı olarak netleşiyor. Pek çok seçeneğinin bulunduğu mekanlarda fiyatlar kişi başı olarak hesaplanıyor. Tarihi düğün için fiyatlar bazı mekanlarda kişi başı yalnızca 50 TL’den başlarken bazı yerlerde 700 TL’ye kadar artabiliyor.

Avrupa Yakası'ndaki en güzel tarihi düğün mekanlarının ortalama fiyatları aşağıdaki tabloda yer alıyor.

Mekan Hafta İçi* Hafta Sonu*
The Marmara Esma Sultan Yalısı 600 TL 700 TL
Sait Halim Paşa Yalısı 150 TL 300 TL
Sepetçiler Kasrı 200 TL 200 TL
Fuat Paşa Yalısı 150 TL 200 TL
Feriye Palace 200 TL 300 TL
Malta Köşkü 50 TL 100 TL

*Ortalama kişi başı fiyatlarıdır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

En Popüler Avrupa Yakası Tarihi Düğün Mekanları

İstanbul Avrupa Yakası Tarihi Düğün Mekanları

Gelin ve damat adayları için düğün mekanı seçmek oldukça zorlu bir süreç oluyor. En çok tercih edilen tarihi düğün mekanlarından bütçe dostu fiyat sunan mekanlara kadar her çeşit seçenek yazımızda yer alıyor.

Avrupa Yakası'nda bulunan tarihi düğün salonları arasında kasırlar, yalılar ve köşkler gibi önemli mekanlar yer alıyor. The Marmara Esma Sultan Yalısı ve Feriye Palace gibi birbirinden güzel mekanların özelliklerini ve fiyatlarını senin için listeledik.

The Marmara Esma Sultan Yalısı

The Marmara Esma Sultan Yalısı

Beşiktaş ilçesinde bulunan The Marmara Esma Sultan Yalısı, Boğaz Köprüsü’nün altında yer alıyor. Muazzam manzarası ile Avrupa Yakası'nda bulunan en popüler tarihi düğün mekanlarının başında geliyor. Düğün organizasyonlarında masa süsleme ve dekorasyondan DJ ve müzik teminine kadar tüm detayları özenle düşünüyor.

Yemek servisi konusunda profesyoneller ile çalışan yalı, uzman aşçı kadrosuyla birbirinden lezzetli ikramlar hazırlıyor. Mekanda sadece yemekli düğün organizasyonu hizmeti bulunuyor. Düğününü burada yapmayı düşünüyorsan fiyatlar hafta içi kişi başı 600 TL, hafta sonu ise 700 TL’den başlıyor. Ek hizmetlere göre fiyatta değişiklikler olabiliyor.

Hemen Fiyat Al

Sait Halim Paşa Yalısı

Sait Halim Paşa Yalısı

Sarıyer ilçesinde hizmet veren Sait Halim Paşa Yalısı düğünler başta olmak üzere pek çok özel güne ev sahipliği yapıyor. Düğünden sonra after party yapma hizmeti de veren mekan, bunun için farklı bir alanı düzenliyor.

Denize karşı romantik dakikaların yaşandığı yalıda, çiçek aranjmanları, gelin yolu ve gelin tagı hazırlıkları da yapılıyor. Mekanda yemekli ve kokteyl düzenindeki düğün fiyatları kişi başı 150 TL’den başlıyor. Hafta sonu ise başlangıç fiyatları hem kokteyl düzenindeki hem de yemekli düğünler için 300 TL olarak belirleniyor.

Hemen Fiyat Al

Sepetçiler Kasrı

Sepetçiler Kasrı

Sepetçiler Kasrı, 2.000 kişilik açık alanı ile kalabalık düğünler için sıkça tercih edilen bir mekan. Kapalı alanında ise 200 kişiye kadar misafir ağırlayabiliyor. Mekan, organizasyon, ses - müzik, fotoğraf ve video çekimi hizmetlerini de kendisi sağlıyor.

Geniş bir platform üzerine kurulan gelin ve damat masası özenle hazırlanıyor. Mekan dekorasyonu da titizlikle ve tam olarak senin istediğin şekilde yapılıyor. Mekanda davetlilerin için kokteyl düzeni, yemekli ve meşrubat düğün pastası olmak üzere üç çeşit ikram menüsü bulunuyor. Tüm ikram menülerinin başlangıç fiyatları hafta içi kişi başı 200 TL, hafta sonu ise 300 TL olarak belirleniyor.

Hemen Fiyat Al

Fuat Paşa Yalısı

Fuat Paşa Yalısı

Sarıyer sahilinde yer alan Fuat Paşa Yalısı, konaklama hizmeti vermesiyle diğer mekanlardan ayrılıyor. Düğünden sonra burada kalmak istersen 150 kişiyi misafir edebiliyor. Beyaz, gold ve açık kahve renklerindeki dekorasyonu ile tarihi esintilerini yoğun bir şekilde hissettiriyor. Düğünler için birbirinden özel imkanları sana sunuyor.

Misafirlerini karşılama kokteyli ile ağırlayan personeller, gece boyunca yanında oluyor. İhtiyacın olan her şey etkinlik ve organizasyon sorumluları tarafından karşılanıyor. Mekanda yemekli düğün fiyatları kişi başı 200 - 300 TL arasında değişiklik gösteriyor. Kokteyl düzenindeki düğünlerde ise fiyatlar kişi başı 150 - 200 TL aralığında yer alıyor.

Hemen Fiyat Al

Feriye Palace

Feriye Palace

Feriye Palace, birbirinden güzel davet alanlarıyla düğünün için oldukça zarif bir ortam sağlıyor. Mekanda farklı konseptlerde dekore edilmiş 14 adet davet alanı bulunuyor. Bunların arasından en çok Rıhtım Feriye ve Cam Salon tercih ediliyor. İsteğine göre belirlediğin salonda, yine senin taleplerin üzerine dekorasyon sağlanıyor.

Şık bir şekilde dizayn edilen masa ve sandalyeler, denizi en net şekilde görüyor. Boğaz, deniz ve doğa manzarasıyla birleşen İstanbul manzarası, düğün boyunca hayranlık uyandırıyor. Mekanda kokteyl düzenindeki düğünlerde fiyatlar hafta içi kişi başı 200 TL, hafta sonu da 300 TL’den başlıyor. Yemekli düğün fiyatları ise hafta içi 300 TL, hafta sonu 400 TL’den başlıyor.

Hemen Fiyat Al

Malta Köşkü

İstanbul Avrupa Yakası Tarihi Düğün Mekanları

Beşiktaş ilçesindeki Malta Köşkü Yıldız Parkı’nın içerisinde yer alıyor. Mekanda üç farklı davet alanı bulunuyor. Kapalı davet salonları birinde 90 diğerinde de 70 kişilik kapasitesi bulunuyor. Terasındaki davet alanı ise 300 kişi ağırlayabiliyor.

Karşılama kokteyli, düğün pastası ve yemek servisi gibi olanaklarla çiftlerin beğenisini kazanıyor. Mekanda hem yemekli hem de kokteyl düzeninde planlanan düğünlerin fiyatı hafta içi 50 TL’den başlıyor. Eğer düğün organizasyonu hafta sonu olacaksa başlangıç fiyatları kişi başı 100 TL oluyor.

Hemen Fiyat Al

Avrupa Yakası Düğün Organizasyonu Firmaları ve Fiyatları

Er Organizasyon

Tam olarak hayalindeki gibi bir düğün gerçekleştirmek için bu işin profesyonellerinden yardım alabilirsin. Organizasyon firmalarına sadece hayalindeki düğünü anlatıyorsun ve onlar senin yerine düğünün en küçük ayrıntısına kadar planlıyor.

Organizasyon firmaları fiyatlarını çoğunlukla paketler halinde belirliyor. Başlangıç paketi ve her şey dahil paket olmak üzere iki seçenek bulunuyor. Firmadan talep ettiğin hizmetlere göre fiyatlarda artış ya da azalış olabiliyor.

İstanbul genelindeki düğün organizasyon firmalarına buradan bakabilirsin.

Ceremony Event

Ceremony Event

İstanbul’da bulunan Ceremony Event, en çok tercih edilen organizasyon firmalarından biri. Sorunsuz bir planlama için firma ile düğününden en az 3 hafta önce iletişime geçmeni öneriyoruz. Firma düğün mekanına masa - sandalye de temin edebiliyor.

2.500 TL’den başlayan başlangıç paketinde en temel hizmetler bulunuyor. DJ, gelin çiçeği, nikah şekeri, ışık - ses ekipmanları, kapalı çadır gibi çeşitli ek hizmetlerin bulunduğu her şey dahil paket fiyatları ise 5.000 TL’den başlıyor.

Hemen Fiyat Al

Er Organizasyon

Er Organizasyon

Er Organizasyon, mekan düzenlemede genellikle beyaz masa ve sandalyeler kullanıyor. Senin için oluşturulan konseptleri revize etme imkanın da bulunuyor. Böylece her şey tam olarak senin istediğin şekilde hazırlanmış oluyor.

Masa süsleme, nikah şekeri ve gelin tagı hizmetlerini içeren başlangıç paketi 5.000 TL’den başlıyor. Catering hizmeti, DJ - orkestra ve fotoğraf - video çekimi gibi ek hizmetlerin dahil olduğu her şey dahil paketi ise 7.000 TL’den başlıyor.

Hemen Fiyat Al

İstanbul Avrupa Yakası bölgesindeki tarihi düğün mekanları hakkında bilmen gerekenleri senin için derlediğimiz yazımız burada bitiyor. İçeriğimizde farklı konseptte düğün organizasyonları için yardım alabileceğin organizasyon firmalarına da yer verdik. Avrupa Yakası tarihi düğün mekanları hakkında daha fazla bilgi almak ve DüğünYardımcısı.com’a özel kampanyalardan yararlanmak istersen ücretsiz danışmanlık hattımızı arayabilirsin.

ARA

İstanbul Avrupa Yakası Tarihi Düğün Mekanları

İstanbul Avrupa Yakası tarihi düğün mekanları, köşkte, yalıda ve saraylarda düğün yapabilmene imkan tanıyor. Uygun fiyatları olan tüm mekanlar bu listede yer alıyor.